Hakkımda

Nişantaşı Diyetisyen

Uzman (İ.Ü.İ.T.F.) Diyetisyen Ayşe Gül GÜVEN

Uzmanlık eğitimi süresince İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi (İ.Ü.İ.T.F) Metabolizma A.B.D.’de hasta görme şansıda olmuş ve 2019 yılında 0-5 Yaş Fenilketonürili Çocuklarda Büyümenin Değerlendirilmesi konulu uzmanlık tez çalışmasıyla başarıyla mezun olmuştur.

2009 yılında Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünden başarı ile mezun olmuştur. Lisans eğitim yılları süresince;

  • Acıbadem International Hospital,
  • Acıbadem Bakırköy Hastanesi,
  • Okmeydanı Memorial Hospital,
  • Ankara Dışkapı Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi,
  • Ankara Başkent Üniversitesi Merkez Hastanesi, Tüp Bebek, Psikososyal Rehabilitasyon merkezi ve semt polikliniğinde

1 yıla yayılan süre boyunca stajer diyetisyenlik yapmıştır.

7-14 Yaş Arasındaki Çocukların Obezite Yaygınlığı ve Ailesel Obezite İlişkisi konulu lisans tez çalışmasıyla Başkent Üniversitesi’nden mezun olmuştur.

Meslek hayatı boyunca klinik diyetisyen olarak çalışmayı seçen Uzm. Dyt. Ayşe Gül Güven karşılıklı yaklaşımın klinik hasta üzerinde ki gücünü pekiştirmek adına Yeditepe Üniversitesi İstanbul NLP International Yaşam Koçluğu eğitimi almıştır.
İş hayatı süresince 5 yıldan fazla süre Universal Hospital Group Taksim Alman, Universal Hospital Group Aksaray Vatan Hastanesi ve JFK Hospital’ da klinik diyetisyen, yatan hastaların beslenmesi ve hastalıklarda beslenme konusunda deneyimler kazanmıştır. Ardından özel sektördeki çalışma hayatına daha çok bireyselleşme ihtiyacı hisseden Ayşe Gül Güven Doğuş Holding Doğuş Gym’ de çalışmaya devam etmiştir.

Mart 2016 – Ağustos 2018 Sözcü gazetesinde her hafta beslenme konulu yazıları yayınlanmış, sozcu.com.tr internet sitesinde de yer almaya başlamıştır. Mayıs 2020 tarihiyle de kaldığı yerden Sözcü gazetesi ve online platformu olan internet sitesinde de yer almaya devam etmektedir.

Ayrıca;
Star Tv, Ülke Tv, Kanal 7, TGRT ve Business Chanel gibi ulusal kanallarda gerek tv programları gerekse ana haber bültenlerinde yayınlanan röportajları olmuştur. Hürriyet ve Radikal gazetesi Yazar Cafe’lerinde ve çeşitli kadın internet sitelerinde beslenme konulu yazıları çıkmıştır.

2016 eylül ayında Boğaziçi Diyet markasıyla Sarıyer’de kendi beslenme danışmanlığı ve zayıflama kliniğini açmıştır. 

Uzman (İ.Ü.İ.T.F.) Diyetisyen Ayşe Gül GÜVEN 2020 yılında hayallerini gerçekleştirmenin verdiği mutlulukla Sarıyer’deki beslenme danışmanlığı ve zayıflama kliniğini Nişantaşı’na taşımıştır. Pandemi ve sonrası gelen ülke ekonomisindeki dalgalanmalar nedeniyle Boğaziçi Diyet markasını korumak adına kararlar alan Uzm. Dyt. Ayşe Gül GÜVEN ekonomik açıdan hızla gelişen Lüleburgaz/Kırklareli ‘nde giderek artan bir çalışma azmi ve hevesiyle çalışmalarına devam etmektedir.

Uzman (İ.Ü.İ.T.F.) Diyetisyen Ayşe Gül GÜVEN

Sertifikalar & Diplomalar

Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?